Jak wybrać fotelik samochodowy dla naszego dziecka.

Ocena: 0.0/10

Liczba ocen: 0

Oceń ten artykuł:

Fotelik samochodowy dla dziecka to konieczność pozwalająca zadbać nam o jego bezpieczeństwo. O tym jaki wybierzemy będzie decydować waga naszej pociechy. Foteliki bowiem podzielone zostały na kategorie wagowe.

 

 

 

 

0-13 kg (do ok. 12-15 miesiąca życia)

0-18 kg (do ok. 4 roku życia)

0-25 kg (do ok. 7 roku życia)

9-18 kg (od 1 roku do ok. 4 roku życia)

9-25 kg (od 1 roku do ok. 7 roku życia)

9-36 (od 1 roku życia, do ok. 12 roku życia, dzieci starsze korzystają tylko z siedziska).

 

Przedziały wiekowe podane zostały orientacyjnie, gdyż każde dziecko ma swój własny rytm wzrastania i przybierania na wadze i to zawsze powinniśmy mieć na uwadze. Warto więc kontrolować wagę dziecka i tym aspektem między innymi kierować się przy wyborze fotelika.

W każdej z kategorii znajdziemy przynajmniej kilku producentów, którzy prześcigać się będą w ofercie.

I tu zdecydowanie radzimy zwrócić uwagę na jakość produktu, wymagane certyfikaty bezpieczeństwa jakość wykonania i wykończenia. Z pozoru niczym nie różniące się foteliki przy bliższym im się przyjrzeniu znacznie między sobą się różnią.

Polecamy foteliki firm 4Baby, Nania, Graco i Caretero

Warto zwrócić uwagę przy zakupie nie tylko na kolor tkaniny, z której są uszyte (ciemniejsze kolory są praktyczniejsze) jak również na jej jakość i łatwość utrzymania fotelika w czystości. Pokrowce powinny dawać łatwo się uprać co jest bardzo ważne gdyż podróż z dzieckiem może być nie przewidywalna. Równie ważna jest łatwość regulacji długości szelek czyli pasów bezpieczeństwa.To ważna i z praktycznego punktu widzenia bardzo ważna sprawa, gdyż regulacji szelek dokonujemy często i albo czynność ta nie sprawia nam kłopotów albo codziennie dodatkowo nas denerwuje.

Niektórzy producenci proponują modele, które obejmują kilka grup wagowych w sobie. Naszym zdaniem jednak te o wąskim zakresie wagowym są zdecydowanie lepsze gdyż dużo łatwiej dostosowują się do wymagań dziecka w określonym wieku i wadze. Najlepiej kupić dwa foteliki. Jeden dla noworodka a drugi po ukończeniu 9 miesięcy.

Dostępne na rynku modele fotelików samochodowych posiadają również cechę umożliwiającą obracanie fotelika co pozwala na łatwe i sprawne usadzanie i zapinanie dziecka w foteliku. Dotyczy to zwłaszcza tych droższych modeli.

Przy podejmowaniu decyzji pamiętajmy przede wszystkim o bezpieczeństwie a więc pięcio-punktowe pasy bezpieczeństwa powinny być podstawą, jak również o tym, iż nie wystarczy zakupić fotelika lecz przede wszystkim właściwie z niego korzystać na co dzień.

Dzidziak.com.pl © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
System: Devmark.pl
Projekt graficzny: