Pokój dziecięcy

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń tą aktualność:

Mebelki, jakimi wyposażamy pomieszczenie naszego szkraba powinny być jak najprostsze konstrukcyjnie. Jest to istotne z tego względu, że wówczas mamy do czynienia z wnętrzem przestronnym, w którym maluszek może się swobodnie bawić. Bezpretensjonalne urządzenie fragmentu zacisza domowego przeznaczonego właśnie dla naszego bobasa to jednak nierzadko ciężki orzech do zgryzienia.

 

Kwestią najistotniejszą jest zapewnienie pokoikowi pociechy pełnej ergonomii, co jest możliwe za sprawą stabilnych oraz niezawodnych kompletów. Jeśli lokum, jakie chcemy urządzać jest nieduże, warto byłoby zwiększyć jego powierzchnię optycznie, co możliwe jest poprzez wybór jak najbardziej funkcjonalnych elementów meblowych. Przykładem takich rozwiązań może być chociażby rozsuwane łóżko czy też składane krzesełka i stoliczki, które są wyciągane wyłącznie wtedy, kiedy jest ku temu potrzeba, natomiast na co dzień nie zajmują wolnego miejsca. Drugi aspekt, na jaki także wypada zwrócić uwagę to bezpieczeństwo. Mebelki nie mogą być zbyt masywne, za duże wielkością czy wyposażone w ostre wykończenia. Krawędzie natomiast muszą być zaokrąglone. Nie musimy się więc wówczas obawiać, że dziecko nieświadomie i zupełnym przypadkiem wyrządzi sobie krzywdę.

 

Ze względu na to, że maluchy posiadają całą masę rozmaitych zabawek i akcesoriów, nie trudno o bałagan. Rozwiązaniem jest zainwestowanie w szafeczki, regały i półki, które pozwolą na to, aby wszystko przechowywać na swoim miejscu. Poza tym, jest to prosty sposób na nauczenie dziecka porządku. Posegregowanie drobiazgów do różnych szufladek czy samodzielne komponowanie dekoracji komód potrafi być dla kilkulatka przyjemnością. Przydanym meblem okazują się też mobilne stanowiska siedzące, które skonstruowane nazasadzie wyposażenia w niewielkie kółeczka mogą być przesuwane w dowolne miejsce, w zależności od potrzeb i preferencji maluszka. Ponadto ciekawym wariantem są też duże kosze wiklinowe, które są w pełni niegroźne a przy okazji stanowią szeroko polecany rodzaj asortymentu na ciuszki czy bibeloty, z których szkrab na co dzień nie korzysta.

 

Tak czy inaczej moduły meblowe muszą być bardzo lekkie, aby w razie ewentualnego ich przeważenia nie przygniotły maluszka. Poza tym, dziecko musi się czuć w swoim własnym zaciszu domowym naprawdę komfortowo. W konsekwencji tego nie zapychajmy przestrzeni, jaką mamy do wykorzystania, stosując byle jakie zestawy, z których nie będzie ani pożytku, ani radości brzdąca. Aranżacja pomieszczenia musi wzbudzać ciekawość jego użytkownika, tym bardziej jeśli chodzi o tak wymagającego lokatora, jakim jest nasza paroletnia latorośl. Co więcej, zwróćmy również uwagę na to, że w tym najmłodszym okresie życia kształtuje się wyobraźnia, na która wpływ również mają komplety meblowe. Zanim wyposażymy pokoik malucha w jakikolwiek element, zwróćmy uwagę na to, aby akcesoria były dobrane odpowiednio do wieku oraz do wzrostu dziecka.

 

Dzidziak.com.pl © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
System: Devmark.pl
Projekt graficzny: